O drużynie

Drużyna powstała w 2007 roku, założona przez dwóch kolegów Marka i Wojtka. Chłopaki przyjaźnili się od czasów podstawówki, razem byli w zuchami w gromadzie w czterdziestkach. Potem przeszli do drużyny harcerskiej by znów wrócić do zuchów – tym razem jako przyboczni. Gdy zaszła potrzeba utworzenia drużyny młodszej (po reformie systemu wiekowego z ZHP) padło na nich.

W 2007 roku drużynowym został Wojciech Ulinowski, a Marek był jego przybocznym. Drużyna początkowo przechodziła trudny okres – zmagała się brakami osobowymi i niedoświadczeniem, bądź co bądź, młodej kadry.

Pierwszy obóz w roku 2008 połączono z drużyną starszą – by było łatwiej organizacyjnie.

DSC_0147

obóz 2008

Jednak zaraz po wakacjach drużyna wzbogaciła się o kolejnych byłych zuchów i nowy nabór ze szkół 339 i 307 ze Stegien i zaczynała działać coraz prężniej.

Od 2007 roku drużyna działa nieprzerwanie. Co roku jedzie na obóz i zazwyczaj co najmniej dwa biwaki. Spotyka się także na cotygodniowych zbiórkach – w piątek lub sobotę, zapewniając rozwój i dobrą zabawę chłopcom z klas 4-6 szkoły podstawowej.

Drużyna składa się z kadry, która pod nadzorem komendanta szczepu i hufca Warszawa-Mokotów prowadzi pracę wychowawczą, oraz oczywiście harcerzy. Chłopaki są skupieni w trzech lub czterech zastępach liczących pięć do siedmiu osób pod przewodnictwem zastępowego, zazwyczaj odrobinę starszego.