ARSENAŁ 2013

 (…) Tylko w powietrzu unosi się jeszcze zapach prochu, jasnym płomieniem dopala się auto więzienne, na jezdni leżą trupy pięciu gestapowców, gdzieś dalej trup oficera SS, na chodniku granatowy policjant. A na tę scenę bitewną jednego z najsławniejszych wyczynów Polski Podziemnej patrzą prastare mury władysławowskiego Arsenału, świadka insurekcji kościuszkowskiej i rebelii listopadowej 1830 roku.

 A. Kamiński – “Kamienie na szaniec”

PRÓBA DRUŻYNY SZTANDAROWEJ CZWARTEK
jutro (czwartek) od 18 do 20 będziemy ćwiczyć musztrę (w mundurach). Zapraszam wszystkich harcerzy, nie tylko tych którzy idą w DSie. Jutro też ostatecznie wyklaruje się – kto będzie w DSie, a kto w kolumnie szczepowej. (wszyscy biorą udział w Arsenale, tylko w różny sposób)
jeśli chłopcy, którzy nie są w DSie, zbytnio sobie wezmą to do serca proszę im wytłumaczyć, że DS ma określoną liczbę osób – nie możemy wziąć wszystkich. Tak samo jak wszyscy inni harcerze całego hufca wezmą udział w uroczystościach i defiladzie w kolumnie szczepowej. W której też trzeba najlepiej wyglądać i super chodzić – w końcu nie można przynieść szczepowi wstydu. Kolumnę szczepową poprowadzi Anna Wittenberg – komendantka.
SOBOTA
o 10.00 w szkole przy ul. Bonifcacego spotyka się Drużyna Sztandarowa (chłopaki będą wiedzieli kto jest w drużynie po jutrzejszej próbie. Na pewno będą to wszyscy zastępowi i Franek Szczepański).
o 12.30 do ćwiczących w szkole dołącza reszta drużyny i wszyscy razem przejedziemy pod Arsenał, by wziąć udział w grze “Spotted: Arsenał”.
-gra jest oparta na zasadach Imprezy Na Orientację (czyli z mapą szuka się punktów w mieście). więcej o samej grze na: http://2013.arsenal.zhp.pl/spotted-arsenal-2/
w grze chłopaki biorą udział zastępami. Trasa nie jest bardzo skomplikowana, operuje głównie na terenie starego i nowego miasta – nie powinni się pogubić 🙂
-czas trwania trasy to maksymalnie 3 godziny, więc powinni skończyć najpóźniej o 16.00 (pod Arsenałem). Potem zastępami wrócą pod szkołę na Bonifacego (chyba, że wolą Państwo odebrać pociechy spod Arsenału – lub chłopaki wrócą sami – w takim wypadku proszę o informację)
-zachęcam także młodzież, dorosłych i rodziny z dziećmi – gra skierowana jest do wszystkich. Pod Arsenałem będzie także rekonstrukcja Akcji oraz

NIEDZIELA

o 8.00 pod Arsenałem spotyka się Drużyna Sztandarowa
o 9.45 na placu Krasińskich spotyka się cała reszta szczepu.
o 10.00 zaczyna się msza święta w katedrze przy Długiej (DS nie bierze w niej udziału). Kolumna szczepowa przechodzi potem na pl. Piłsudskiego.
o 11.30 zaczynają się uroczystości na Placu Piłsudskiego

11.40 uroczysta zmiana warty

po uroczystościach na placu wszyscy przechodzimy defiladą pod budynek Arsenału (Długa 52) gdzie około 13 odbędzie się uroczysty apel.

około 14 – zakończenie uroczystości pod Arsenałem.
 
JAK SIĘ UBRAĆ (sobota i niedziela)
niestety w tym roku ma być wietrznie i zimno, mimo słońca.
– rogatywka
– bluza mundurowa
– CZARNE dziane rękawiczki (takie standardowe z bazaru). na niedzielę warto wdziać dwie pary, tak sobie myślę 🙂
– chłopcy – czyste bojówki ( i coś ciepłego pod nimi)
– wysokie (za kostkę) CZYSTE ciemne buty turystyczne (lub wojskowe)
– ciepła czapka (którą będziemy mieć na głowie tak długo jak się będzie dało 😀 potem oczywiście rogatywki.)
– Czarna lub ciemna kurtka.
– jeśli szalik to czarny.
SPECJALNE WYTYCZNE DLA DSu (DS przychodzi już ubrany ostatecznie i docelowo na próbę w sobotę)
– CZARNY szalik
– odpicowana, pachnąca rogatywka (niektóre z nich nie wytrzymały próby czasu, trzeba się im przyjrzeć, może coś wyprasować, doczyścić)
– DS-owa czarna kurtka (wiatrówka) – które rozdamy we czwartek na próbie. Kurtki te leżały cały rok w hufcu w torbie, są więc dosyć pogniecione. Każdy musi w domu dołożyć starań aby je nieco odświeżyć. Także przejrzenia wymagają plakietki hufca, które są na nich naklejone. Trzeba to wszystko ogarnąć na sobotę.
– mnóstwo ciepłych ciuszków pod kurtką. Takich które nie wystają rękawami, spod kurtki ITD. Generalnie ma ich nie być widać.
– biało-czerwone chusty (które rozdamy jak dostaniemy)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s