Znicz 2011

znicz zbliża się wielkimi krokami, znicze są już w harcówce,a grafik prawie pełen. Najwyższa pora na kilka ważnych informacji.

1. Rozmieszczenie stoisk
a) Powązki – tuż przy V bramie (ul. Tatarska), tuż przy przystanku IV brama (ul. Powązkowska). Więcej miejsc do ZDMu nie dostaliśmy, co znaczy, że pozostałe stoiska będą organizowane na bieżąco. Tak czy inaczej WSZYSTKIE osoby wpisane na Powązki (cywilne, wojskowe, czy na Tatarską) spotykają się NA STOISKU NR 109 czyli przy przystanku IV BRAMA skąd będą dalej się rozchodzić. IV brama będzie wspólnym punktem dla całych powązek.
b) Wilanów – stoisko nr 20 czyli na przeciwko bramy głównej
c) Wałbrzyska – stoisko nr 25 czyli przy ulicy Wałbrzyskiej przy głównej bramie.

2. Godziny porannych dyżurów.
Zamieszanie wynika z tego, że trzeba zapakować znicze do samochodu, a rozwiezienie ich po 3 cmentarzach zajmuje sporo czasu 🙂
a) w piątek cała ekipa spotyka się na Bonifacego o 14.00 – zapakujemy znicze i przejedziemy na Powązki (w dwa samochody).
b) w sobotę dyżur zacznie się 15 minut później czyli o 7.45.
Majkę Machulak i Marcina Jeżewskiego poproszę o pojawienie się na Bonifacego o 6.50.
c) w niedzielę proszę aby ekipy Wilanów i Wałbrzyska pojawiły się pod szkołą na Bonifacego o 6.20. Dyżur na Powązkach zacznie się 15 minut później niż było w planie – 7.45.
d) w poniedziałek faceci z ekip Wałbrzyska i Wilanów spotykają się pod szkołą na Bonifacego o 6.20. Powązki startują o 7.50 czyli 20 minut później.
e) we wtorek – Wilanów startuje 6.50, Wałbrzyska 7.00, Powązki 7.30

Apeluję o punktualność. Mamy napięty poranny grafik!

Możliwe, że będę jeszcze prosił pojedyńcze osoby o stawienie się rano pod szkołą. Szczególnie starszych i wędrowników.

3. Na stoiskach
a) ubranie oczywiście stoimy w mundurach. Bardzo ważny jest schludny HARCERSKI wygląd – chodzi o buty, spodnie (spódnicę), nakrycie głowy – bardzo ważne, bo to ono się w tłumie wyróżnia (munduru i tak nie widać, jednak miejmy go na sobie). Zeszłoroczne brudne glany, podarte spodnie, za duże i brudne DPMy (starsi chłopcy) nie wyglądały dobrze. Starajmy się ponadto ubierać (kurtki) w możliwie stonowanych kolorach – Jaskrawe płaszczyki i chustki nie pasują (dziewczyny). Pokażmy, że harcerze nie są obdartusami i potrafią się przyzwoicie ubrać.

Nie zapomnijmy o czapkach, szalikach i czymś od deszczu, a szczególnie o rękawiczkach. Lepiej coś z siebie zdjąć niż marznąć. Może być bardzo ciepło albo bardzo zimno, łącznie ze śniegiem i deszczem!

b) jedzenie herbata i kanapki są obowiązkowe. Do tego w razie czego na Powązkach i w Wilanowie są McDonaldy, od Wałbrzyskiej do Landu jest przystanek autobusem. Zawsze jeden może zostać a drugi skoczyć po coś ciepłego 🙂

c) Na stoiskach róbmy porządek – sprzątajmy folie i kartony, dbajmy o ładne ceny, równo stojące znicze i ogólny porządek. Niech stoisko wygląda na harcerskie, zresztą kto chce kupić od brudasów? Akcje włącz myślenie i dobry nastrój nie tylko pomagają sprzedawać znicze ale sprawiają, że na stoiskach można się dobrze bawić!

d) Apeluję o punktualność. Każde spóźnienie następców wydłuża czas dyżuru poprzedników, a poranne spóźnienia dezorganizują pracę i powodują niepotrzebne napięcia.

4. Przypominam o

a) zmianie czasu z letniego na zimowy. W nocy z soboty na niedzielę przestawiamy zegarki z 3.00 na 2.00. Śpimy więc godzinę dłużej 🙂
b) zmianach w komunikacji miejskiej, opisanych na stronie http://ztm.waw.pl/zmiany.php?c=102&i=1763&l=1

5. Inne
a) Proszę o dokładne sprawdzenie dyżurów ze względu na wprowadzone drobne zmiany. Opcja ctrl+f pomaga znaleźć swoje imię i nazwisko. Stuprocentowo aktualny grafik jest dostępny zawsze w internecie
znicz grafik
od tej chwili o wszystkich zmianach będę informował zainteresowanych.
b) Spakowanie, rozwiezienie i rozłożenie stanowisk to ogromna logistyka, więc proszę o cierpliwość, gdybyśmy spóźniali się na wyznaczone godziny z samochodem. Starajmy się wszyscy, żeby ze swojej strony być zawsze na czas 🙂
c) Do obowiązków pierwszego dyżuru należy rozłożenie stanowiska, ostatniego – złożenie. Odbywać się to będzie w czasie dyżuru. Wybrane osoby będę prosił o pomoc wieczorem w harcówce – lepiej uzupełniać ciężarówkę wieczorem, na spokojnie, niż rano.
d) Godziny podane jako koniec dyżuru wieczornego będą ulegać zmianom. Istnieje duże prawdopodobieństwo skrócenia ostatniego dyżuru (ciemno, zimno, nie ma ludzi). Zresztą podobnie jak z rozkładaniem – od pierwszego stoiska do zajechania pod harcówkę może upłynąć spokojnie 1,5h, Będziemy się starali kończyć raczej za wcześnie niż za późno.
e) można kupić od nas znicze prosto z harcówki we środę (jutro) koło 20.

6. Kontakt:
Stoiskami zajmuje się Tosia Banaś: 663479115, grafikiem Jan Stefaniak: 509927419.
Mój telefon to 605160968. Proszę śmiało dzwonić, jednak tym samym proszę o umiar – w czasie znicza na pewno wystarczająco dużo czasu spędzimy przy telefonach 🙂

Chętnie odpowiem na wszystkie pytania (a najchętniej na te mailowe 🙂 )

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s