Akcja Znicz

jak co roku, największą akcją zarobkową szczepu jest Akcja Znicz. Polega na tym, że sprzedajemy znicze na warszawskich cmentarzach. Jest to na pewno ogromny wysiłek dla wszystkich harcerzy i organizatorów, ale przynosi także ogromne zyski. W ubiegłym roku zarobiliśmy wspólnie ponad 10 tysięcy złotych, co pozwoliło na dofinansowania obozu, jamboree a także wymianę sprzętu. Oprócz tego to nauka dla harcerzy, że na wszystko trzeba zapracować, a wspólnymi siłami jesteśmy w stanie zarobić dużo. Stanowiska są zorganizowane tak, że zawsze jest na nich starszy kolega, a my krążymy wokół. Dyżury są krótsze niż w zeszłym roku, będzie przyjemniej 🙂

Tak więc gorąco zachęcam wszystkich do zapisywania się na “Znicza”.

Tegoroczna akcja będzie trwać od piątku 28.10 do wtorku 1.11. Dyżury będą na cmentarzach: Wałbrzyska, Wilanów, Powązki (tu 4 stanowiska).
w piątek 28.10 w godzinach 14.30-19.30
w pozostałe dni w godzinach 7.30-11.30 11.30-15.30 15.30-19.30

proszę o zgłaszanie się na dyżury (mailowo) podając dzień, godzinę i cmentarz. Bardzo prawdopodobne są drobne przesunięcia – bo nie wiadomo jeszcze na ile miejsc dostaniemy pozwolenia. Na pewno o wszystkim będę na bieżąco informował.

Zachęcam do brania dwóch lub trzech dyżurów – w tym roku “Znicz” jest bardzo długi. Obstawienie wszystkich dni wymaga dużej mobilizacji.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s